Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia - bezpieczeństwo
Miasto Włocławek - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Przeglądasz wpisy z kategorii bezpieczeństwo

Dziś między godz. 10.00 a 12.00 zabrzmi syrena alarmowa na ul. Chełmickiej

rok temu

Przypominamy, że dziś w godzinach od 10.00 do 12.00 zostanie przeprowadzona próba działania syreny alarmowej, która znajduje się na obiekcie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Chełmickiej 24/26.

Próba działania syreny jest związana z ponownym włączeniem jej do Centralnego Systemu Alarmowania Miasta Włocławek. Dźwięku syreny nie należy traktować jako sygnału o zagrożeniu.

 

Więcej
syrena alarmowa.jpg

Jeszcze dziś będzie silnie wiało

rok temu

Wieczorem, od godz. 21:00 do północy prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85 %. Stopień zagrożenia: 1.

Więcej
chmury fajne burzowe ok.jpg

Czeka nas kolejna noc i poranek z potencjalnie marznącymi opadami

rok temu

Od godz. 03:00 dnia 10.03.2023r. do godz.10:00 dnia 10.03.2023r. prognozowane są słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %. Stopień zagrożenia: 1.

Więcej
oblodzenie(1)_page.jpg

Uwaga, nadal trzeba uważać na ewentualne oblodzenie nawierzchni

rok temu

Od godz. 23:00 dnia 08.03.2023r. do godz. 08:00 dnia 09.03.2023r. prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70 %.

Więcej
oblodzenie(1)_page.jpg

Uwaga, w nocy i rano może być ślisko

rok temu

Zanim powiemy wszystkim „dobranoc”, przekazujemy ważne ostrzeżenie pogodowe:


od godz. 22:00 dnia 07.03.2023 do godz. 09:00 dnia 08.03.2023 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna przy gruncie od -4°C do -1°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %.

Więcej
ostrzeżenie pogodowe.jpg

Na dziś prognozowany jest silny wiatr. Stopień zagrożenia: 1

rok temu

Od godz. 11:00 dnia 20.02.2023 do godz. 04:00 dnia 21.02.2023 r. prognozowane jest wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85 %.

Więcej
chmury fajne burzowe ok.jpg

Uwaga! Będzie mocno wiało!

rok temu

Dziś od godz. 20:00 do godz. 13:00 w sobotę będą występować silne wiatry o średniej prędkości 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejszych porywów wiatru należy spodziewać się w nocy.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %. Stopień zagrożenia: 2.

 

Więcej
chmury fajne burzowe ok.jpg

Przebudowa ulicy Lipnowskiej – organizacja ruchu

rok temu

Od jutra, tj. od dnia 15 lutego 2023 r. ulica Lipnowska stanie się placem budowy. Na czas zamknięcia ul. Lipnowskiej na odcinku od ul. Cysterskiej do granicy miasta Włocławek, główny objazd dla wszystkich pojazdów odbywać się będzie drogą krajową nr 67 (al. Ks. Popiełuszki), następnie Al. Kazimierza Wielkiego do al. Chopina, w kierunku centrum miasta. Dalszy przejazd do mostu stalowego, dla pojazdów do 15t rzeczywistej masy całkowitej, można realizować ulicą Wyszyńskiego. Dodatkowym sugerowanym objazdem dla pojazdów osobowych do ul. Grodzkiej lub mostu stalowego jest przejazd ul. Leśną w Szpetalu Górnym do Nowego Witoszyna i dalej ul. Witoszyńską do ul. Grodzkiej, a następnie do mostu stalowego.

Więcej
lipnowska.jpg

Od jutra będzie wyłączona sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu

rok temu

Od dnia 07.02.2023 r. do dnia 31.07.2023 r. na skrzyżowaniu ulic Wiejska – Zgodna – Gajowa będzie nieczynna sygnalizacja świetlna. Wyłączenie sygnalizacji ma związek z wyznaczeniem objazdu na czas budowy drogi stanowiącej alternatywne połączenie osiedla Michelin z osiedlem Południe.

 

Więcej
sygnalizacja-swietlna.jpg.jpg

Uwaga, dziś może sypnąć śniegiem

rok temu

Dziś od godz. 11:00 do godz. 21:00 mogą wystąpić opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %. Stopień zagrożenia: 1.

Więcej
zima.jpg

Uwaga na silny wiatr dziś w nocy i jutro rano

rok temu

Wiatr w pierwszym stopniu zagrożenia może wystąpić od godz.01:00 dnia 02.02.2023 do godz.10:00 dnia 02.02.2023. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85 %.

Więcej
meteo.jpg

Dystrybucja węgla dla gospodarstw domowych przez gminy

ponad rok temu

Gminy, spółki gminne i związki gminne będą mogły kupować węgiel od podmiotów wprowadzających węgiel kamienny do obrotu za nie więcej niż 1,5 tys. zł za tonę i sprzedawać go w cenie nie wyższej niż 2 tys. zł za tonę.


W terminie 3 dni roboczych od dnia wejścia w życie ustawy (art. 33 ust. 1), tj. do 8 listopada, do północy, gmina zamieszcza w swoim BIP informację, że zamierza kupić węgiel dla gospodarstw domowych. W tym celu zobowiązana jest wypełnić formularz na stronie www.cieplo.gov.pl. Następnie, gmina czeka na kontakt mailowy lub telefoniczny od spółki, który następuje do kilku dni roboczych. Spółka przekazuje gminie niezbędne dokumenty potrzebne do zawarcia umowy. Po podpisaniu umowy zostaje ustalony harmonogram dostawy i miejsce odbioru surowca. Koszt transportu i wybór sposobu dystrybucji węgla dla gospodarstw domowych leży po stronie Gminy. W przypadku, kiedy gmina nie zajmie się dystrybucją węgla, może do tego zgłosić się gmina sąsiednia albo prywatny skład.

Podmiot, który wprowadza do obrotu węgiel może zawrzeć z gminą umowę po cenie gwarantowanej nie wyższej niż 1500 zł brutto za tonę węgla, a mieszkańcom może sprzedawać maksymalnie za 2 tys. zł. Doliczone 500 zł to koszt transportu. 


Węgiel dla samorządów będzie sprzedawany przez: Polską Grupę Górniczą (PGG), PGE Paliwa, Węglokoks, Węglokoks Kraj, Tauron Wydobycie, a także LW Bogdanka. Samorządy, które kupiły węgiel przed wejściem tej ustawy po wyższej cenie, będą mogły wnosić o zwrot różnicy.


Surowiec jest dobrej jakości i posiada wymagane certyfikaty. 


Węgiel po preferencyjnej cenie będą mogły kupować te osoby, które są uprawnione do dodatku węglowego. Dlatego będą one musiały złożyć w swojej gminie wniosek o preferencyjny zakup węgla. Jeśli jednak sprzedaż będzie prowadzić gmina sąsiednia lub podmiot prywatny, będą one mogły nabyć surowiec po przedstawieniu zaświadczenia wystawianego przez wójta, burmistrza lub prezydenta o tym, że otrzymały dodatek węglowy.


Pojedyncze gospodarstwo domowe będzie mogło kupić po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku i kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r.


Więcej: https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/dystrybucja-wegla-dla-gospodarstw-domowych-przez-gminy

Więcej
węgiel.jpg

Zatrucia tlenkiem węgla. Jak uniknąć niebezpieczeństwa

ponad rok temu

W związku z rosnącą ilością wypadków zatrucia tlenkiem węgla w okresie jesienno-zimowym, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Włocławek przypomina, co zrobić aby uniknąć niebezpieczeństwa.


Przede wszystkim trzeba dokonywać okresowych przeglądów instalacji wentylacyjnej i przewodów kominowych oraz ich czyszczenia; należy dbać o wietrzenie pomieszczeń, a przy instalacji urządzeń i systemów grzewczych korzystać z usług wykwalifikowanej osoby. Dobrze jest systematycznie sprawdzać ciąg powietrza, np. poprzez przykładanie kartki papieru do otworu, bądź kratki wentylacyjnej; jeśli nic nie zakłóca wentylacji, kartka powinna przywrzeć do otworu. Warto rozmieścić czujki tlenku węgla w tej części domu, w której śpi rodzina. Dla zwiększenia bezpieczeństwa dodatkowe czujki warto umieścić w każdym pomieszczeniu.


Więcej o zasadach bezpieczeństwa związanych z czadem, można dowiedzieć się na stronie: https://wloclawek.eu/strona-4216-czad_tlenek_wegla.html


Więcej
czad-page-002.jpg

Tabletki jodku potasu

ponad rok temu

Decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, samorządy w całej Polsce weszły w posiadanie tabletek jodku potasu, w ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności.


To standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego. W obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości. Ewentualne wydanie preparatu nastąpi po sygnale od Wojewody Kujawsko – Pomorskiego o rozpoczęciu akcji. Urząd Miasta Włocławka określił lokalizację Punktów Wydawania dla mieszkańców. Punkty te będą znajdować się w przychodniach Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym oraz dwóch niepublicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej.


Szczegółowe informacje o sposobie zastosowania preparatu dostępne są pod adresem: https://wloclawek.eu/strona-4206-tabletki_jodku_potasu.html

Więcej
jodek.jpg