Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaOgłoszenia - alerty i ostrzeżenia
Miasto Włocławek - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Przeglądasz wpisy z kategorii alerty i ostrzeżenia

Zrzut szczepionek przeciw wsciekliznie

11 dni temu

Zrzut szczepionek przeciw wściekliźnie kujawsko-pomorskie


Zrzut szczepionek przeciw wściekliźnie „Uwaga! W dn. 4-17.04 z samolotów będzie zrzucana szczepionka dla lisów przeciw wściekliźnie. Nie dotykaj kapsułki i nie dopuszczaj do niej zwierząt domowych!”. Dotyczy powiatów: aleksandrowski, brodnicki, golubsko- dobrzyński, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski, włocławski.


Komunikat jest ważny od: 04-04-2024 20:07 do 17-04-2024 22:00.


Wpis został wygenerowany automatycznie w oparciu o dane z Regionalnego Systemu Ostrzegania

Więcej
rso.png

Informacja o szczepieniu lisów

13 dni temu

Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w okresie od 4 do 17 kwietnia 2024 r. m.in. na terenie powiatu włocławskiego przeprowadzona będzie akcja doustnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Przynęty ze szczepionką będą wykładane na terenach niezabudowanych (lasy, łąki, pola, nieużytki) w miejscach, gdzie żyją lisy.


Dawkę szczepionki stanowi pakiet w postaci kwadratowej lub kulistej o wymiarach 4,5cm x 4,5cm x 1 cm, koloru zielono – brązowego o intensywnym zapachu rybnym. Nie należy podnosić i dotykać przynęt ze szczepionką.


Po wyłożeniu szczepionki psy należy prowadzić na smyczy, a koty trzymać w zamkniętych pomieszczeniach. 🐶🐈


Pełna informacja na ten temat: https://bip.um.wlocl.pl/7362/1143/kujawsko-pomorski-wojewodzki-lekarz-weterynarii-informuje-ze-w-okresie-od-4-do-17-kwietnia-min-na-terenie-powiatu-wloclawskiego-przeprowadzona-bedzie-akcja-doustnego-szczepienia-lisow-wolno-zyjacych-przeciwko-wsciekliznie.html

Więcej
normal_2ed8aef84bce7ca01e3ba51f5fec9b199fe3f1fd.jpg